Történelem - Másodfokon is kiátkozta a püspök a skinhead törzsfőnököt.
-=Moser=- 2014.01.29. 13:03
Előzmények röviden:
- Rövidített Status Quo
- Kiátkozás első fokon
- Orseolo és Doszpot Péter
Magyarország, 1996, Jász-Nagykun-Szolnok megye. Talán néhányunkban még élénk az emlék, az olajszőkítés aranykorát éljük, sokan nyugatra menekülnek a várva-várt, ám túl gyorsan beköszöntő új világrend, a demokrácia elől. Egy piciny csoport tagjai eközben megragadják a kínálkozó lehetőséget és puccsal igyekeznek megdönteni a kormány uralkodását Núbiában. Doszpot Péter telhetetlen, a rendőrség hallgat.
A csoport - mely önmagát A Núbiai Titkos Szolgálat (ANTSZ) néven emlegeti - híveket toboroz az egyiptomi őserdőkben. A túlnyomó részben ártatlan gyermekkatonákból verbuválódott szabadcsapatokat rettegésben tartják. Kegyetlenkedéseik hamarosan napvilágot látnak, harcmodoruk a megfélemlítés és a támadás. Céljuk a hatalom megragadása, az uralkodó kormány megdöntése puccsokkal. Az egyiptomi helyzet ezidőtájt egyébként is bizonytalan, sokan félnek, mások azt rebesgetik, hogy az ANTSZ tagjai a Déli Áramlattal érkeztek az ősi földre.
A csoportnak pénzügyi gondjai lévén sürgősen szövetségesre van szüksége, piciny küldöttségük – élén a skinhead törzsfőnökkel – Magyarországra érkezik. A küldöttség hamar felfigyel az ekkoriban hazaszállított Szent Koronára, melyben uralkodásaik és rémkedéseik zálogát sejtik, annak legitimálását várják tőle. Titkos, ám publikus találkozót szerveznek a megyés püspökkel, azonban ez utóbbi elmarad, mivel a két ország diplomáciai kapcsolata nem nevezhető rózsásnak, valójában se veled se nélküled házasság. Mint korábban megírtuk, ebben nagy szerepet játszott, hogy a püspök az Orseolo Péter által korábban hazánkba hívott és azóta is egyfajta földalatti mozgalomként működő Templomos Lovagok tagjaként ekkorra kiterjedt titkosszolgálati hálózatot üzemeltetett, így fény derült a küldöttség kilétére, tagjainak valódi mivoltára.
Bár országunk - a közeledés egyértelmű jeleként - ekkor csatlakozott a NATO fegyveres erőihez, nem maradhatott titokban az incidens, melynek híre a Vatikánban is fel-felröppent. A szentszék, évszázados bölcsességről és diplomáciai vénáról téve tanúbizonyságot, nyilvános megtorló akciók helyett titkos találkozón nyilatkozatban ítélte el az ügyet, szövetségest sejtve ezáltal a magyarban. Az ANTSZ tagjait elfogják, feloszlatják. Vezetőjük (Sz. Albert) először keletre, azután nyugatra menekül, nem sikerül a nyomára bukkanni. Tárgyalását azonban zárt ajtók közt távollétében is megtartják, az ítélet kiátkozás, 2 év magyar és 3 év núbiai közügyektől való eltiltás.
Fellebbezésnek helye nincs, ezt az ítéletet erősítette meg másodfokon a napokban a Kecskeméti Járási Ítélőtábla. E 18 év távlatából talán jelentéktelennek tűnő ítélet kapcsán rövid betekintést nyerhettünk történelmünk egy-egy elfeledett sötét foltjába, a skinhead törzsfőnök kiátkozásába.
|